گالری

افتتاح و بهره برداری شبکه موقعیت یابی یکپارچه ثبت مالکیت ها (شمیم) در سراسر کشور

2017-02-08_145202

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در این مراسم دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد شهدای انقلاب و امام راحل (ره) با اشاره به این موضوع که سازمان ثبت اسناد سازمانی حاکمیتی است که تقریبا تمامی مردم با آن سرو کار دارند، گفت: این سازمان با قدمت یکصد ساله برای افزایش بهره وری، دقت، سرعت در ارائه خدمات و ارتقاء سلامت اداری نیازمند تحولاتی اساسی در زمینه های گوناگون بود تا بتواند خدمات خود را با سرعت و شفافیت بیشتر در دسترس مردم قرار دهد.

وی تلاش های انجام گرفته در سال های اخیر برای خروج سازمان از آسیب هایی که در گذشته با آن مواجه بود را چشمگیر دانست و گفت: امروز سازمان ثبت اسناد به نحو مستمردر حال ارتقاء وضعیت خود بوده و می توان این سازمان را جزو دستگاه های پیشرو کشور در تحول اداری دانست.

تویسرکانی افزود: با افتتاح شبکه موقعیت یابی یکپارچه ثبت مالکیت ها (شمیم) در سراسر کشور حدود مالکیت های اشخاص و دولت تحت سیستم کاداستر با دقت بسیار بالا و در کمترین زمان تعیین و به ثبت می رسد.

وی گفت: در ماده 3 قانون جامع حد نگار (کاداستر) که از سال 93 در کشور اجرایی شده است ، سازمان ثبت مکلف به اجرای طرح کاداستر در کل کشور شده و طبق ماده 9 همین قانون کلیه دستگاه ها مکلف هستند نقشه املاک تحت مالکیت و یا تحت تولیت خود را به سازمان ثبت تحویل دهند و سازمان ثبت نسبت به صدور اسناد حدنگار برای تمام عرصه های کشور اقدام نماید.

تویسرکانی افزود: به منظور صدور سند حدنگار برای کلیه املاک اعم از دولتی و غیر دولتی در مناطق شهری و غیر شهری در سطح کشور، مهم ترین مسئله وجود سیستم یکپارچه دقیق و مطمئن به جهت تعیین مختصات صحیح و ورود استاندارد نقشه های املاک در نظام جامع کاداستر می باشد تا متعاقب آن بتوان با ساماندهی مکان محور اطلاعات، رفع ایرادات و تعارضات احتمالی را انجام و نهایتا صدور اسناد بصورت حدنگار انجام گردد و امروز با افتتاح طرح شمیم این کار مهم در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.

 

وی با اشاره به این موضوع که شبکه موقعیت یابی یکپارچه ثبت مالکیت ها در اکثر کشور های پیشرفته دنیا در حال استفاده است، افزود: سازمان ثبت توانسته است این کار مهم و ملی را در ظرف مدت یکسال و با استقرار 143 ایستگاه ماهواره ای در نقاط مختلف کشور به انجام برساند که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان داشت: در گذشته تعیین حدود مالکیت ها به صورت توصیفی و ارجاع به پلاک مجاور بود که مشکلات خاص خود را داشت و با افتتاح طرح شمیم ، تعیین حدود مالکیت ها در کمتر از پنج دقیقه و با ضریب خطای کمتر از سه سانتی متر انجام می شود.

تویسرکانی ضمن اشاره به این موضوع که افتتاح این طرح شفافیت و دقت در کار را بسیار بالا می برد، افزود: از امروز و به شکل مرکزی می توان از طریق این سیستم فعالیت نقشه برداران در هر نقطه از کشور را رصد کرده و اطلاعات تمامی نقاط قابل پایش می باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تاثیرات مثبت طرح # شمیم  بر دقت در حدود و ثبت مالکیت ها افزود: برای اجرای این طرح ما نقاط مختلف کشور را به لحاظ فنی بررسی کرده و ایستگاه ها در نقاطی نصب و راه اندازی شده که به راحتی همدیگر را پوشش داده و ضمن این که دستگاه های دیگر از جمله شهرداری ها و نظام مهندسی نیز می توانند از خدمات این زیرساخت استفاده کنند در آینده منافع آن برای کشور بیشتر مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: در گذشته الزاما می بایست عکس های هوایی با استانداردهای مشخص به نقشه های « یو تی ام » تبدیل می شدند که در این زمینه مشکلات زیادی وجود داشت و ما راه دقیق و سریع تری را که سایر کشورهای دنیا نیز استفاده می کنند انتخاب کردیم و با استفاده از سیستم RTK، نقشه بردار با ایستادن در محل استقرار ملک در عرض مدت چند دقیقه با خطای کمتر از 3 سانتی متر می تواند آن نقطه را ثبت کند که این امکان از اختلاف در حدود مالکیت ها نیز جلوگیری می نماید.

لینک خبر در سایت سازمان ثبت اسناد.


ت

terranuova.fr


Vetement De Marque Femme


Negozi Geox Outlet Italia


Louboutin Italia